Flash Recovery : Záchrana dát (obnova dát) z USB flash diskov, SSD diskov, pamäťových kariet, digitálneho fotoaparátu, videokamery, PDA
Prvá pomoc:  Volajte Hotline 0948-OBNOVA (0948-626682)

Prihlásenie

Záchrana dát z flash pamätí teraz efektívnejšie

DATARECOVERY, s.r.o., popredná slovenská spoločnosť špecializujúca sa na záchranu dát, otvára 1. septembra 2009 samostatnú divíziu FlashRecovery, ktorá na slovenský trh prinesie doposiaľ nedostupné služby obnovy dát z flash pamätí.

Média typu flash používa mnoho užívateľov ako pohotovú a často aj jedinú zálohu svojich najpoužívanejších súborov. Z rôznych dôvodov sú flash média používané ako nosiče dát digitálnych záznamníkov, MP3 prehrávačov, osobných identifikátorov, USB kľúčeniek, digitálnych fotoaparátov, osobných organizátorov, mobilných telefónov. V celej rade notebookov a netbookov sú flash pamäte používane namiesto klasických harddiskov.

Tieto populárne zariadenia sú pritom pomerne citlivé. „Záchrana a obnova dát z flash kariet má svoje špecifiká, čo bolo dôvodom vyčlenenia samostatnej divízie v rámci našej spoločnosti. S rastúcim používaním flash kariet a iných flash pamätí tak naši klienti dostávajú doposiaľ nedostupný odborný servis,“ hovorí Ing. Ľuboš Manduch, technický riaditeľ spoločnosti DATARECOVERY, s.r.o.

Podľa získaného vyjadrenia dokážu pracovníci divízie zachrániť dáta z flash pamätí pri akejkoľvek závade dátového nosiča, okrem fyzického zničenia vlastného pamäťového čipu. Divízia FlashRecovery je podľa vyjadrení pracovníkov spoločnosti DATARECOVERY, s.r.o. jediným pracoviskom v Slovenskej republike, kde dokážu obnoviť dáta z flash diskov aj pri nefunkčnom čipe radiča pamäte.

Od septembra 2009 bude divízia FlashRecovery zaisťovať záchranu a obnovu digitálnych dát pre všetky bežne používané druhy flash médií:

USB flash disky

  • USB pamäťové zariadenia (tzv. „kľúčenky“)
  • autentizačné predmety (tzv. „tokeny“)

Pamäťové karty do fotoaparátov, mobilných telefónov, kamier a iných zariadení

  • CompactFlash (CF), vrátane napr. MicroDrive
  • SecureDigital (SD), vrátane miniSD a microSD
  • SmartMedia (SM)
  • MemoryStick (MS), vrátane MemoryStick Pro, MemoryStick Duo
  • MultiMedia Card (MMC)
  • xD-Picture Cards

Solid-state drives (SSD disky)

PCMCIA flash disky

Výhodou samostatnej divízie FlashRecovery je výhradná špecializácia na tento typ záchrany dát. Pre zákazníkov to znamená predovšetkým istotu rýchleho a odborného riešenia v situáciách, kedy ich flash disk alebo karta hlásia závadu. Obnovu dát z poškodených harddiskov a všetkých ostatných typov digitálnych nosičov bude aj naďalej zaisťovať materská spoločnosť DATARECOVERY, s.r.o.

Ďalšie informácie nájdete na stránkach www.flash-recovery.sk.