Flash Recovery : Záchrana dát (obnova dát) z USB flash diskov, SSD diskov, pamäťových kariet, digitálneho fotoaparátu, videokamery, PDA
Prvá pomoc:  Volajte Hotline 0948-OBNOVA (0948-626682)

Prihlásenie

Úspešná záchrana dát z SSD diskov Kingston

Praha, 22. marca 2011 - spoločnosť DATARECOVERY ako prvá na svete vykonala úspešnú záchranu dát z high-end SSD disku Kingston SSDNow.

„Záchranu dát z SSD disku tohto typu považujem za mimoriadny úspech,“ uvádza Petr Kavan, riaditeľ českej centrály spoločnosti DATARECOVERY, a dodáva: „Podľa dostupných informácií sme prvý na svete, komu sa obnova dát z tohto typu média podarila.“

Technici DATARECOVERY týmto úspechom opäť posunuli hranice možností v oblasti záchrany a obnovy dát. SSD disky všeobecne sú veľmi rozšírené, značka Kingston je navyše veľmi obľúbená.

Vyvinutý algoritmus pre záchranu dát je výsledkom vlastného výskumu spoločnosti DATARECOVERY. „Vývoj nových algoritmov je zdĺhavá detektívna práca. Je to ako hľadať liek na chorobu, o ktorej ste nikdy predtým nič nepočuli,“ dodáva Karel Jelínek, hlavný technik spoločnosti DATARECOVERY, Česká republika.

Pri analýze štruktúry dát konzultovali špecialisti DATARECOVERY svoje skúsenosti tiež s mnohými odborníkmi po celom svete, avšak bez úspechu. Obnovu dát z high-end SSD diskov Kingston SSDNow pred nimi ešte nikto úspešne nerealizoval. „Dnes sa nám podarilo úspešne realizovať obnovu dát z nejkomplikovanějšího modelu tejto rady, Kingston SSDNow V100. Tento konkrétny disk predtým neúspešne „obehol" veľa špecializovaných laboratórií nielen v Európe,“ dodáva Karel Jelínek.

Prvá úspešná záchrana dát bola vykonaná prakticky „ručne“, teraz prebiehajú práce na automatizáciu a urýchlenie celého procesu.

Experti spoločnosti DATARECOVERY sa záchranou dát zaoberajú už od roku 1991. Pôsobí v Českej republike, Slovensku, Nemecku a Maďarsku, jej služby však využívajú zákazníci z celej Európy. DATARECOVERY disponuje rozsiahlym know-how a predovšetkým prvotriedne vybaveným laboratóriom.