Flash Recovery : Záchrana dát (obnova dát) z USB flash diskov, SSD diskov, pamäťových kariet, digitálneho fotoaparátu, videokamery, PDA
Prvá pomoc:  Volajte Hotline 0948-OBNOVA (0948-626682)

Prihlásenie

Šifrovanie USB kľúčeniek prelomené!

Bratislava, 8.6.2010: DATARECOVERY, popredná európska spoločnosť zaoberajúca sa obnovou a záchranou dát, našla spôsob, ako prekonať vnútorné šifrovanie, ktoré používajú niektoré USB flash disky. Záchrana dát je tak teraz možná aj zo šifrovaných USB kľúčeniek.

„Prelomenie šifrovania USB flash diskov je výsledkom nášho vlastného výskumu. V túto chvíľu sme pravdepodobne jedinou firmou na svete, ktorá niečo podobné vie,“ vysvetľuje Ing. Ľuboš Manduch, riaditeľ spoločnosti DATARECOVERY, a dodáva: „Podľa našich skúseností majú užívatelia na flash diskoch veľmi často dôležité dáta, pretože kľúčenky s obľubou používajú na prenášanie práce alebo bežné zálohovania. Pokorenie vnútorného kryptovanie flash diskov nám umožňuje zachrániť dáta prakticky z akéhokoľvek média, ktoré k nám ľudia prinesú.“

Šifrovanie je štandardnou vlastnosťou niektorých USB flash diskov (napr. Kingston, séria DataTraveler). Hoci ste nič neaktivovali, disk automaticky dáta pri zápise v záujme vašej bezpečnosti šifruje. V prípade poruchy alebo poškodenia kľúčenky bolo až do tejto chvíle nemožné dáta z disku získať.

Závady a následná „resuscitácia“ dát z flash médií sú oveľa častejšie, než by sa mohlo zdať. Keď opomenieme bežné opotrebenie, ktoré je pre flash disky bežné (majú obmedzený počet zápisov), potom by sme mohli zostaviť „hitparádu“ najčastejších nehôd:

  1. Odpájanie flash médií od počítača počas zápisu.
  2. Vykopnutie a rozlomenie USB flash disku (veľmi časté, keď máte počítač pod stolom).
  3. Poliatie USB flash disku kávou alebo inou tekutinou.
  4. Výpadky alebo prepätie elektrickej energie.
  5. A do štatistiky sa prebojovali aj domáci miláčikovia: s USB kľúčenkami sa radi hrajú.

Odborníci spoločnosti DATARECOVERY sa záchranou dát zaoberajú už od roku 1991. Pôsobí na Slovensku, v Českej republike, Nemecku a Maďarsku, jej služby ale využívajú zákazníci z celej Európy. DATARECOVERY disponuje rozsiahlym know-how a predovšetkým prvotriedne vybaveným laboratóriom, ktoré je jediná svojho druhu v strednej Európe.